Архів блогу

субота, 26 березня 2016 р.

Грілки:

    Грілка являє собою посудину з гарячою водою який прикладається до тіла для прогрівання області, на яку наклали цю судину.
Також грілка використовується і для загального зігрівання всього організму. Що ж відбувається при застосуванні грілки і для чого так часто її призначають лікарі?
 Використання грілки
1. Грілку заливають наполовину, тоді вона м'якше і краще покриває прогріває поверхню. Для місцевого прогрівання слід використовувати воду при температурі 40 ° С. Для зігрівання ніг і постелі вода у грілці може бути 60 ° С.
2. Перш ніж закрутити пробку, потрібно видалити з грілки повітря, притиснувши її з боків. Після закручування пробки грілку перевернути і переконатися, що вона добре закрита.
3. Щоб уникнути опіків грілку можна класти безпосередньо на голе тіло, її слід попередньо обернути рушником.
Новонародженим грілку кладуть на відстані 5-6 см від витягнутих ніг дитини. Слід пам'ятати, що у тяжкохворих пацієнтів через зниження шкірної чутливості можуть виникати опіки, тому у них необхідно частіше оглядати стан шкіри в місці контакту з грілкою. 


 Види грілок:
Гумові грілки
Грілки існують двох типів: гумові та електричні. Застосування гу
мової грілки відбувається таким чином. Гріється вода до температури 50-60 градусів і заливається в гумову грілку приблизно на 2/3 об’єму. Повітря який залишився вичавлюємо. Гумову грілку щільно закриваємо, пробку витираємо, перевіряємо на герметичність і загортаємо в рушник. Далі накладаємо на необхідну область на 15-20 хвилин.
Електричні грілки має переваги перед водяною, бо вона сприяє поступовому наростанню теплової дії, тривалому застосуванню тепла, регулюванню необхідного рівня температури та рівномірного постійного тепла. Вона м’яка, пластична.

Для кожного хворого електричну грілку слід загортати у чисту наволочку та індивідуально підбирати необхідний рівень температури.

При користуванні електричною грілкою необхідно суворо додержуватися правил техніки безпеки. Для цього необхідно перевіряти цілість електричного шнура, слідкувати, щоб грілка не була вологою, не залишати хворого, який перебуває у непритомному стані, самого, не накривати електричну грілку ковдрою, бо це загрожує перегріванням та виникненням пожежі. 




2 коментарі: